استفاده طولانی ازWhatsAppکاربر جوان را راهی بیمارستان کرد

استفاده طولانی ازWhatsAppکاربر جوان را راهی بیمارستان کرد

شماران سیستم – اینکاربردرروزکریسمسبیشاز 6 ساعتبهصورتمستمرازابزار  WhatsAppاستفاده کرد و سپس در بیمارستان بستری شد.

 

یک کاربر آمریکایی به دنبال استفاده بیش از اندازه از ابزار پیام‌رسان WhatsApp و تایپ طولانی‌مدت پیام‌های متنی در تعطیلات کریسمس ۲۰۱۴روانه بیمارستان شد.
به گزارش شماران سیستم، نشریه پزشکی The Lancet توضیح داد که این زن ۳۴ ساله آمریکایی در هفته بیست‌وهفتم بارداری به‌سر می‌برد که پس از تایپ طولانی مدت پیام‌ها در ابزار WhatsApp و احساس درد شدید در ناحیه مچ دست راهی بیمارستان شد.
این کاربر جوان پیش‌تر هیچ گونه سابقه آسیب‌دیدگی در ناحیه مچ دست نداشت و چند روز قبل از بروز این مشکل هم فعالیت بدنی شدیدی انجام نداده بود.
اما این کاربر در روز کریسمس بیش از ۶ ساعت به صورت مستمر از ابزار WhatsApp استفاده کرد و تعداد زیادی پیام به دوستان و اطرافیان خود فرستاد و در نهایت به دنبال احساس درد شدید در ناحیه مچ از این کار دست کشید.
931192

 

پزشکان پس از انجام معاینات لازم اعلام کردند که این زن باردار به التهاب دوجانبه تاندون لونگوس در انگشت شست مبتلا شده است که البته کارشناسان حوزه فناوری از این عارضه با عنوان “بیماری واتس‌اَپی” یاد می‌کنند.

پزشکان برای درمان این شخص از داروهای ضدالتهابی و غیراستروئیدی استفاده کرده‌اند و از او خواسته‌اند استفاده از تلفن همراه و تایپ پیام را به طور کامل کنار بگذارد که البته او همچنان از ابزار WhatsApp استفاده می‌کند.

پزشکان این روزها از بروز بیماری موسوم به “تنوسینویت” یاد می‌کنند که به دنبال تایپ طولانی با تلفن همراه بروز می‌کند و به سرعت در حال افزایش است.
این بیماری که هنوز درمان مشخصی ندارد، در برخی مواقع از کار افتادگی کامل دست و حتی درمان‌های با عمل جراحی را نیز باعث می‌شود.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *