اسناد رسمی اپل خبر از ورود به دنیای واقعیت مجازی می‌دهند

شماران سیستم –   به‌تازگی یکی از توسعه‌دهندگان به نام استیو تروتن اسمیت فایل ویژه‌ای را در iOS 13کشف کرده است که به کارمندان اپل نحوه اجرای نرم‌افزارهای واقعیت افزوده روی آیفون بدون نیاز به هدست را آموزش می‌دهد.

 

 

گزارش‌های مرتبط با ساخت هدست واقعیت مجازی از سوی اپل به شایعه نزدیک‌تر هستند، اما فایل پیدا شده در iOS 13 این گمانه‌زنی‌ها را تغییر داده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، به‌تازگی یکی از توسعه‌دهندگان به نام استیو تروتن اسمیت فایل ویژه‌ای را در iOS 13 کشف کرده است که به کارمندان اپل نحوه اجرای نرم‌افزارهای واقعیت افزوده روی آیفون بدون نیاز به هدست را آموزش می‌دهد.
به‌ این‌ ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که اپل روی ساخت دستگاه واقعیت افزوده ویژه‌ای کار می‌کند که با آیفون‌ها در یک راستا کار می‌کند.

تروتن اسمیت همچنین اظهار کرد که فریم ورک starboard که پیوسته سیستم اپل برای نرم افزارهای واقعیت افزوده استریو است نیز در ios 13 وجود دارد.

همین امر نشان می‌دهد که این دستگاه احتمالا به‌صورت یک عینک واقعیت افزوده به بازار عرضه خواهد شد.

 

gamecontroller

 

اپل از زمان عرضه قابلیت انیموجی برای آیفونX به بعد روی واقعیت افزوده مانور داد، پس عرضه دستگاهی که بتواند با آیفون‌های اخیر همراه شود چندان دور از انتظار نیست.

تروتن اسمیت همچنین اعلام کرد که فریم ورک Gamecontroller در ios13 دارای پروفایل گیم پدی است که برای دستگاهی ساخته شده است که به هنگام استفاده از واقعیت افزوده استریو می‌توان از آن استفاده کرد.

از آنجایی‌ که دستگاه‌های هولولنز 1 و 2 بیشتر تجارت محور هستند و سازه‌های واقعیت افزوده دیگر مانند گوگل گلس نتوانست نظر مخاطبان را جلب کند، پس می‌توان نتیجه گرفت که اپل با ساخت دستگاه واقعیت افزوده برای اشخاص عادی جامعه می‌تواند در این بازار موفقیت چشم‌گیری داشته باشد.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

15 + 12 =