افزوده شدن قابلیت لغو ارسال اطلاعات از ویندوز 10 به مایکروسافت

شماران سیستم – ، تله‌متری از زمان انتشار اولین نسخه سیستم‌عامل ویندوز 10 کمپانی مایکروسافت ، موضوع داغی بوده است. مایکروسافت تصمیم گرفت تا جمع‌آوری داده‌ها را تا حدی در این سیستم‌عامل بگنجاند که حتی گزینه‌ای هم برای خاموش کردن تله‌متری وجود نداشته باشد.

 

 گزارش‌های به‌ دست‌ آمده حاکی از آن است که در نسخه 1909 ویندوز 10 می‌توان به‌صورت کامل فرایند ارسال اطلاعات به مایکروسافت را متوقف کرد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ghacks، تله‌متری از زمان انتشار اولین نسخه سیستم‌ عامل ویندوز 10 کمپانی مایکروسافت ، موضوع داغی بوده است. مایکروسافت تصمیم گرفت تا جمع‌آوری داده‌ها را تا حدی در این سیستم‌ عامل بگنجاند که حتی گزینه‌ای هم برای خاموش کردن تله‌متری وجود نداشته باشد.
حتی نسخه‌های کسب‌ و کارها و تحصیلی ویندوز 10 نیز به تله‌متری نیازمند بودند اما تنظیمات ویژه از این قابلیت تنها در این نسخه‌ها تعبیه شده بود.
 
کاربران نسخه‌های خانگی و پرو ویندوز 10 می‌توانند از میان گزینه‌های سطح تله‌متری کامل یا پایه یکی را انتخاب کنند. سطح پایه اطلاعات انتقال داده شده به مایکروسافت را محدود می‌کند اما فرایند ارسال آن‌ها را به‌صورت کامل مسدود نمی‌کند.
نسخه‌های کسب‌ و کار و تحصیلی نیز از تنظیمات امنیتی تله‌متری پشتیبانی می‌کنند که جمع‌آوری اطلاعات و انتقال آنها را محدود می‌کند.

miicrosoft

گزارشی که در رابطه با فعالیت‌های جمع‌آوری اطلاعات از ویندوز 10 به‌ دست‌ آمده است حاکی از است که سازمان‌هایی که نسخه کسب‌ و کار یا تحصیلی ویندوز 10 را تهیه می‌کنند می‌توانند در ویندوز 10 نسخه 1909 تله‌متری اطلاعات را به‌صورت کامل غیرفعال کنند.
 
انجام این آزمایش با سایر آزمون‌های انجام شده برای یافتن اطلاعات در مورد ارسال اطلاعات سیستم‌ عامل ویندوز 10 به مایکروسافت مشابه بود.
در این آزمایش، یک سیستم ویندوز 10 نسخه کسب‌ و کار 1909 در یک آزمایشگاه راه‌اندازی شد و تمام ترافیک، ورودی و خروجی سیستم ثبت و تجزیه‌ و تحلیل شد.
سطح تله‌متری این دستگاه روی حالت امنیتی تنظیم شده بود و از تمامی ابزارها و تنظیمات ارائه‌ شده توسط مایکروسافت برای از بین بردن فعالیت‌های تله‌متری استفاده شده بود.
 
آژانس انجام دهنده این آزمایش کشف کرد که غیرفعال سازی ارسال داده‌های تله‌متری روی ویندوز 10 نسخه 1909 کسب‌ و کار و تحصیلی به‌صورت کامل در محیط آزمایشگاه ممکن است.
البته مطابق نظر این آژانس نتایج آزمون یاد شده باید در دنیای واقعی هم مورد تائید قرار بگیرند و در صورت تائید نتایج آزمایش در دنیای واقعی می‌توان به امنیت این نسخه از ویندوز 10 اطمینان داشت.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *