امکان حذف خودکار تاریخچه موقعیت مکانی و اطلاعات فعالیت در وب توسط گوگل

شماران سیستم –   شرکت گوگل قصد دارد امکان حذف خودکار تاریخچه موقعیت مکانی و اطلاعات فعالیت در وب را فراهم کند. این کار برای افزایش قابلیت‌های امنیتی و حریم خصوصی انجام خواهد شد.

 

 

گوگل تصمیم دارد که شفافیت بیشتری در زمینه حریم خصوصی ایجاد کند و به همین خاطر می‌خواهد کنترل‌های امنیتی خود را بیشتر کند. به عنوان مثال اگر کاربر بخواهد قابلیت رهگیری را غیر فعال کند، باید وارد تنظیمات شود و کارهای مختلفی انجام دهد. در حال حاضر تغییراتی در این سیستم ایجاد شده است که می‌تواند برای کاربران مفید باشد.  
به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، به نظر می‌رسد که شرکت گوگل عزم خود را برای ایجاد تغییراتی عمیق و اساسی در زمینه تاریخچه موقعیت مکانی و اطلاعات فعالیت در وب جزم کرده است. این عزم به حدی جدی است که این شرکت اعلام کرد که قصد دارد یک قابلیت جدید برای حذف خودکار معرفی کند. کاربران با این قابلیت می‌توانند تاریخچه موقعیت مکانی و اطلاعات فعالیت خود در وب را به صورت خودکار و دوره‌ای حذف کنند
به نظر می‌رسد که حداقل زمان لازم برای راه‌اندازی این قابلیت سه ماه است و به همین خاطر اگر مشکلی با این دو قابلیت گوگل دارید می‌توانید آن را به صورت دستی حذف کنید. البته وجود قابلیت دستی بهتر از نبود کامل آن است.

 

googlesecurityy

 

این قابلیت باعث افزایش رعایت حریم خصوصی و حذف اطلاعات سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی است که از آنها استفاده کرده‌اید. این اطلاعات حاصل جستجو در موتورهای جستجو و سایر خدمات گوگل مانند گوگل مپس است. وجود این قابلیت برای تبلیغات و حفظ جریان چند میلیارد دلاری این شرکت ضروری است
کاربران می‌توانند از منوی حساب مدت زمان نگهداری اطلاعات جستجو و فعالیت در وب را تعیین کنند. همچنین در حال حاضر امکان نگهداری داده‌ها به مدت سه ماه، هجده ماه یا به صورت دائمی را دارند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *