انتشار اطلاعات نیروهای امنیتی توسط هکرها

شماران سیستم – در آخرین مورد عجیب از اقدامات هکرها، اطلاعات کارمندان مرکز امنیتیHomeland Securityبه سطح عمومی اینترنت راه پیدا کرد.

در آخرین مورد عجیب از اقدامات هکرها، اطلاعات کارمندان مرکز امنیتی Homeland Security به سطح عمومی اینترنت راه پیدا کرد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، ظاهرا تعداد حملات امنیتی به مراکز تحت نظارت دولت آمریکا، روزبه‌روز بیشتر می‌شوند و در تازه‌ترین مورد از این حمله‌ها، پایگاه اطلاعاتی مرکز امنیتی Homeland Security، هدف هکرها قرار گرفته است.

در این اقدام، اطلاعات شخصی مانند نام، عنوان شغلی، آدرس ایمیل، شماره تلفن و… مربوطه به بیش از ۹ هزار کارمند این مرکز، در اختیار عموم قرار داده شده است.

نکته جالب این است که هکرها پس از انتشار این داده‌ها، انگیزه خود را این‌گونه اعلام کرده‌اند: «این داده‌ها به خاطر فلسطین، غزه و رام‌ الله است، این هک برای کودکانی است که به دنبال پاسخ می‌گردند.»
همچنین گفته می‌شود که هکری که این کار را انجام داده است، مدعی شده است که اطلاعات تعداد ۲۰ هزار کارمند سازمان اف‌بی‌آی را در اختیار دارد و به‌زودی آنها را منتشر می‌کند.

این اطلاعات از طریق یک پست در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده است و شامل اطلاعاتی در زمینه ۲۰۰ گیگابایت داده هک شده از مرکز قضایی ایالات‌متحده بوده است.

شایان‌ذکر است که نیروهای امنیتی آمریکا به‌شدت به دنبال یافتن سرنخ‌هایی برای شناسایی این هکر هستند تا از آسیب‌های بیشتر و در خطر قرار گرفتن نیروهای امنیتی خود در سطح بالاتر پیشگیری کنند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *