بستن سربرگ‌های مایکروسافت اج با تسک منیجر آسان‌تر می‌شود

شماران سیستم – مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که ابزار تسک منیجر در ویندوز 11 به زودی دو قابلیت جدید دریافت خواهد کرد و به این ترتیب امکان شخصی سازی و افزایش بهره‌وری این نسخه از سیستم عامل ویندوز بیش از پیش تقویت خواهد شد.

taskedge

 

امکان افزایش سرعت مرورگر مایکروسافت اج به زودی و با عرضه قابلیتی جدید برای تسک منیجر ویندوز 11 آسان‌تر خواهد شد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techradar، شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که ابزار تسک منیجر در ویندوز نسخه 11 به زودی دو قابلیت جدید دریافت خواهد کرد و به این ترتیب امکان شخصی‌سازی و افزایش بهره‌وری این نسخه از سیستم عامل ویندوز بیش از پیش تقویت خواهد شد.

یکی از به‌روزرسانی‌های یاد شده، مربوط به مرورگر اج است و همچنین به‌روزرسانی بعدی به ارائه قابلیتی به نام Eco Mode اشاره دارد که با هدف ذخیره قدرت پردازشی و عمر باتری ایجاد شده است.
در رابطه با قابلیت اول شایان ذکر است که مدیریت مایکروسافت اج و منایع و حافظه مورد استفاده توسط این مرورگر از طریق تسک منیجر آسان‌تر شده است.

این ابزار از این پس به صورت جزئی موارد پردازش شده توسط مایکروسافت اج و نیز حافظه مورد استفاده در هر کدام از تسک‌های این مرورگر را برای کاربر نمایش می‌دهد. به این ترتیب کاربران زمانی که در تسک منیچر روی مایکروسافت اج کلیک کنند می‌توانند فهرستی از پردازش‌های مرورگر یاد شده از قبیل سربرگ‌های خاص، افزونه‌ها و… را مشاهده کرده و هر کدام از آنها را برای بسته شدن انتخاب کنند.

taskedge2

علاوه بر این قابلیت Eco Mode نیز قرار است تا طی چند ماه آینده برای تسک منیجر عرضه شود.
کاربران با استفاده از این قابلیت تازه قادر خواهند بود به سرعت نرم‌افزارهایی که از منابع کامپیوترشان بیش از حد استفاده می‌کنند را ببندند و به این ترتیب سرعت کلی سیستم خود را افزایش بدهند.

به صورت کلی این قابلیت جدید و کاربردی در صورت فعال شدن در تسک منیجر به کاربران اجازه می‌دهد که اولویت‌های پردازش‌های نیازمند منابع سخت‌افزاری را کاهش داده و به این ترتیب پلتفرم‌های دیگر برای استفاده از منابع کامپیوتر شانس بیشتری پیدا کنند.

گفتنی است ویندوز 11 هم اکنون به بازار عرضه شده است و مایکروسافت نیز مصمم است تا هر چه سریع‌تر قابلیت‌های در نظر گرفته شده برای این سیستم عامل را برای کاربران ارائه کند. هدف اصلی این کمپانی از انجام چنین اقدامی ترغیب کاربران به نصب ویندوز 11 و به‌روزرسانی سریع‌تر به این نسخه است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *