تلاش انگلستان برای خرید سهام شرکت‌های بزرگ فناوری

 

شماران سیستم –  منابع فایننشال تایمز اظهار داشته‌اند که این کشور در تلاش است تا با سرمایه گذاری 522 میلیون دلاری روی استارتاپ‌هایی که مراحل آخر رشد خود را می‌گذرانند، به یکی از قدرت‌های بزرگ فناوری دنیا تبدیل بشود.

eng2 1


دولت انگلستان تصمیم گرفته است که به منظور افزایش جایگاه خود در دنیای فناوری سرمایه عطیمی را به سمت استارتاپ‌های امیدوار کننده و کمپانی‌های فناوری بزرگ روانه کند.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، انگلستان روش جدیدی را برای برتری در زمینه فناوری در پیش گرفته است و آن سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگ این حوزه است.
منابع فایننشال تایمز اظهار داشته‌اند که این کشور در تلاش است تا با سرمایه‌گذاری 522 میلیون دلاری روی استارتاپ هایی که مراحل آخر رشد خود را می‌گذرانند، به یکی از قدرت‌های بزرگ فناوری دنیا تبدیل بشود.
 
این اقدام دولت انگلستان در تئوری به آن دسته از کمپانی‌های امیدوارکننده که می‌توانند جایگاه این کشور را به عنوان یک قدرت مهم فناوری در دنیا افزایش بدهند، اما هنوز از منبع مالی مناسب و کافی برای ورود به بازار رقابتی جهانی برخوردار نیستند، کمک شایانی خواهد کرد.

eng1 1

 
میزان سرمایه‌گذاری دولت انگلستان روی کمپانی‌های استارت آپ مختلف متفاوت خواهد بود و رقم در نظر گرفته شده برای کمک به آنها ممکن است به ده‌ها میلیون دلار برسد. با این حال گفته‌ها حاکی از این است که سرمایه آورده دولت این کشور با سرمایه‌گذاری‌های خصوصی هم خوانی خواهد داشت.
همچنین دولت انگلستان تصمیم دارد تا روی تعداد محدودی از شرکت بزرگ فناوری نیز سرمایه‌گذاری کند.
 
این طرح دولت انگلیس که  The Future Fund یا صندوق آینده نام گرفته است به احتمال بسیار زیاد همراه با جدیدترین بودجه این کشور در تاریخ 3 مارش رونمایی خواهد شد.
البته هنوز مشخص نیست که موج اول این سرمایه‌گذاری‌ها شامل چه کمپانی‌هایی خواهد شد.
 
به نظر کارشناسان، سرمایه‌گذاری‌هایی از این دست سوال‌هایی را به وجود می‌آورد. برای مثال آیا مکانیسمی برای جلوگیری از استثنا قائل شدن به نفع برخی از کمپانی‌ها وحود دارد؟ آیا شهروندان از این که در این سرمایه‌گذاری پر ریسک به صورت غیرمستقیم دخیل می‌شوند، خوشحال خواهند بود؟
با این حال تصمیم‌هایی از این دست می‌تواند اشخاصی که درباره فروش کمپانی‌های فناوری انگلیسی به دلیل محدودیت‌های مالی حاصل از شیوع کرونا به کشورهای دیگر نگران بودند را اندکی آرام کند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *