دستگیری به جرم شارژ تلفن همراه

شماران سیستم – ماجرای مرد انگلیسی که بدلیل شارژ تلفن همراه خود با پریز برق قطار بازداشت و جریمه شد.

یک مرد انگلیسی به جرم شارژ کردن تلفن همراه هوشمند خود با پریز برق موجود در قطار بین شهری در این کشور بازداشت شده و با جریمه پلیس روبرو شد.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت gizmodo، یکی از خسته‌کننده‌ترین موارد جهان سفر روزانه با قطار است ولی به لطف فناوری‌های امروزی و تلفن‌های همراه، این مسیرها زودتر می‌گذرند. حال اگر مسیر شما طولانی باشد نیاز به شارژ مجدد باتری دستگاه خود خواهید داشت ولی اگر در انگلستان و در قطارهای بین شهری این کشور از پریز برق برای شارژ دستگاه خود استفاده کنید، توسط پلیس بازداشت خواهید شد!

رابین لی یک هنرمند ۴۵ ساله انگلیسی است که به صورت منظم برای رفتن به محل کار و حضور در محل زندگی خود مجبور به استفاده از این قطارها بوده است ولی او چند روز پیش بنا به دلیلی که اعلام شد، توسط پلیس دستگیر شده و با جریمه روبرو شده بود.

به نظر می‌رسد که این پریزها دارای توان خروجی کافی برای شارژ دستگاه‌ها هستند ولی استفاده از آنها بر روی ساختار کلی برق قطار، بار اضافه ایجاد خواهد کرد ولی نکته جالب اینجا است که اگر این پریزها قابل استفاده نیستند، به چه دلیل در واگن‌ها نصب شده‌اند؟

نکته دیگر نیز این است که در بسیاری از کشورهای جهان و حتی در بسیاری از خطوط متروی فعال در انگلستان نیز استفاده از این پریزها بلامانع است ولی به نظر می‌رسد که هنوز مشکلات فرهنگی در استفاده از فناوری‌های همراه برای بسیاری از انسان‌ها دردسرساز باقی خواهد ماند و هنوز زمان زیادی تا تصویب قوانینی جامع درباره مکان و چگونگی استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها باقی مانده است که مسلما می‌توان آن را از وظایف مهم مسئولان مربوطه به حساب آورد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *