دستگیری هکر 15 ساله اف‌بی‌آی

شماران سیستم – به‌تازگی جوانی ۱۵ ساله در کشور اسکاتلند دستگیر شده است که گفته می‌شود که او یکی از اعضای گروهی بوده است که سازمان اف‌بی‌آی ایالات متحده آمریکا ر اهک کرده‌اند.

به‌تازگی جوانی ۱۵ ساله در کشور اسکاتلند دستگیر شده است که گفته می‌شود که او یکی از اعضای گروهی بوده است که سازمان اف‌بی‌آی ایالات متحده آمریکا را هک کرده‌اند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، چندی پیش بود که گروهی از هکرها با نام Crackas With Attitude یا به‌اختصار CWA موفق به ورود به سیستم‌های سازمان اف‌بی‌آی شدند.

این گروه توانسته بودند تا اطلاعات مهمی را از این سازمان به سرقت ببرند و به همین دلیل نیز مسئولان این سازمان امنیتی به‌شدت به دنبال شناسایی افراد پشت پرده این عملیات بودند.

سرانجام به نظر می‌رسد که یکی از اعضای این گروه تبهکاران سایبری به دام افتاده است و مسئولان اف‌بی‌آی موفق به همکاری با پلیس اسکاتلند در دستگیری این فرد شده‌اند.

این هکر که یک جوان ۱۵ ساله اهل شهر گلاسگو است، به‌صورت مستقیم توسط مقامات قضایی اسکاتلند مورد بازجویی قرار گرفته است ولی در تمامی مراحل بازجویی نماینده‌هایی از سازمان اف‌بی‌آی نیز حاضر بوده‌اند.

گفته می‌شود که این جوان در حال حاضر به قید ضمانت آزاد شده است ولی باید در صورت درخواست دادستانی اسکاتلند، به‌سرعت خود را به دادگاه معرفی نماید.

شایان‌ذکر است که فرایند هک انجام شده توسط گروه CWA، شامل انتشار اطلاعات فردی کارمندان مرکز امنیتی Homeland Security بوده است که چندی پیش به‌شدت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *