رمزگشایی اطلاعات بلک‌بری برای شناسایی مجرمان بزرگ

شماران سیستم – پلیس هلند اعلام کرد هم‌اکنون به بیش از 3.6 میلیون پیام رمزگذاری شده که در جرایم سازماندهی شده رد و بدل شده بود دسترسی دارد.

پلیس هلند به تازگی اعلام کرد بر اساس اقدامات اخیر خود سعی کرده است به اطلاعات شخصی ذخیره شده در یک سرور خصوصی رمزگذاری شده دسترسی پیدا کند. هدف این سازمان این بوده که از این طریق، بتواند به اطلاعات مربوط به گوشی‌های امنیتی بلک‌بری که توسط گروهی از مجرمان مورد استفاده قرار می‌گرفت دست یابد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از زد.دی.نت، سازمان پلیس ملی هلند هفته گذشته توضیح داد بیش از ۷ ترابایت اطلاعات را مورد تحلیل قرار داده است که این اطلاعات بخشی از مجموع داده‌های رمزگذاری شده در سرورهای کانادایی بلک‌بری محسوب می‌شود.

این سازمان همچنین اعلام کرد هم‌اکنون به بیش از ۳.۶ میلیون پیام رمزگذاری شده که در جرایم سازماندهی شده رد و بدل شده بود دسترسی دارد و قرار است این اطلاعات برای انجام تحقیقات بیشتر و کشف حلقه اصلی جرایم بزرگ از جمله ترور، سرقت مسلحانه، قاچاق مواد مخدر و پولشویی مورد استفاده قرار بگیرد.

پلیس دو کشور هلند و کانادا از بهار گذشته همکاری‌های گسترده‌ای را با یکدیگر آغاز کردند تا از این طریق بتوانند کاربران شرکت هلندی Ennetcom فعال در حوزه فناوری که تخلفات مختلف انجام داده بودند را شناسایی کنند.
 

10

 

گفتنی است پلیس تورنتو سال گذشته به اطلاعات ذخیره شده در سرور اصلی Ennetcom دسترسی پیدا کرد و سپتامبر ۲۰۱۶ یک کپی از این اطلاعات در اختیار پلیس هلند هم قرار گرفت.

 

شایان ذکر است شرکت Ennetcom به‌ازای هر دستگاه بلک‌بری از کاربران ۱۵۰۰ یورو دریافت می‌کرد تا گوشی آنها را در حالت فوق امنیتی (PGP) ارائه کند.
در بسیاری از این موارد دوربین دیجیتالی و میکروفون از گوشی‌های مذکور حذف می‌شد و با نصب یک سیستم پیچیده، پیام‌ها با رمزگذاری رد و بدل می‌شدند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *