رکورد دسترسی به اینترنت با سرعت 5 ترابایت در ثانیه

رکورد دسترسی به اینترنت با سرعت ۵ ترابایت در ثانیه
شماران سیستم – فناوری جدید ارایه شده توسط این محققان امکان می‌دهد تا بارگذاری یک فیلم سینمایی با کیفیت HDپیش از خواندن واژه “کلمه” تمام شود.

محققان فنلاندی رکورد شکستند و پس از مدت‌ها تحقیق و بررسی موفق شدند رکورد انتقال اطلاعات در خطوط پهن‌باند فیبر نوری را با سرعت ۵ ترابایت در ثانیه به ثبت برسانند.

به گزارش شماران سیستم، دانشگاه فنی دانمارک(TUD) موفق شد در حالت آزمایشگاهی انتقال داده در شبکه فیبر نوری با سرعت ۴۳ ترابیت در ثانیه را به ثبت برساند که تقریبا می‌توان آن را معادل سرعت ۵.۴ ترابایت در ثانیه دانست.

فناوری جدید ارائه شده توسط این محققان امکان می‌دهد تا بارگذاری یک فیلم سینمایی با کیفیت HD پیش از خواندن واژه “کلمه” تمام شود و به عبارت دیگر، در حالی که شما هنوز روخوانی این کلمه را به اتمام نرسانده‌اید با فناوری مذکور یک فیلم سینمایی کامل بارگذاری می‌شود.

نکته قابل ملاحظه در این اقدام استفاده از کابل فیبر نوری تک‌هسته‌ای است که این کابل هم‌اکنون در خانه‌ها و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

935192

به عبارت دیگر می‌توان گفت این شانس برای همه کاربران جهانی وجود دارد که مبتنی بر کابل‌های معمولی فیبر نوری بتوانند اینترنت با سرعت یاد شده را در اختیار بگیرند.

کارشناسان اروپایی هم‌اکنون می‌کوشند شبکه کابلی خانگی را با استاندارد IEEE سازگار کنند تا مبتنی بر آن امکان دسترسی به اینترنت با سرعت ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه فراهم شود.

لازم به ذکر است که رکورد قبلی در این زمینه در سال ۲۰۱۱ به ثبت رسید و طی آن موسسه فناوری Karlsruhe موفق شد سرعت انتقال داده در شبکه اینترنت را به ۲۶ ترابیت در ثانیه برساند.
 

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *