سامسونگ سرعت شبکهWi-Fiرا 5 برابرکرد

بارگذاری یک گیگا بایت در کمتر از ۳ ثانیه
شماران سیستم – اگراین فناوری به صورت عملی وارد بازار شود کاربران می‌توانند مبتنی بر شبکه بی‌سیمWi-Fiفایلی با حجم یک گیگابایت را در کمتر از 3 ثانیه بارگذاری کنند.

شرکت سامسونگ ادعا می‌کند روش جدیدی کشف کرده است که به موجب آن داده‌های مبتنی بر شبکه Wi-Fi می‌توانند ۵ برابر سریع‌تر از شبکه‌های امروزی حرکت کنند.

به گزارش شماران سیستم، سامسونگ توضیح داد مهندسان آن به دنبال انجام بررسی‌های گسترده موفق شدند دو مشکل اساسی در شبکه‌های Wi-Fi که باعث محدودسازی سرعت حرکت داده‌ها می‌شود را از میان بردارند و در حالت تئوری امکان انتقال اطلاعات با سرعت ۴.۶ گیگابیت بر ثانیه را فراهم کنند.

اگر این فناوری به صورت عملی وارد بازار شود کاربران می‌توانند مبتنی بر شبکه بی‌سیم Wi-Fi فایلی با حجم یک گیگابایت را در کمتر از ۳ ثانیه بارگذاری کنند.

البته کارشناسان اعلام کرده‌اند که برای عرضه جهانی این فناوری استفاده تجاری از آن زمان زیادی سپری می‌شود و هم‌اکنون امکان ارایه آن برای عموم کاربران وجود ندارد.

937262

سامسونگ طی بیانیه کوتاهی که در این زمینه منتشر کرد توضیح داد که مهندسان آن روی شبکه Wi-Fi مبتنی بر باند ۶۰ گیگاهرتزی فعالیت کرده‌اند.

سیستم‌های Wi-Fi کنونی مبتنی بر باندهای ۲.۴ تا ۵ گیگاهرتزی فعالیت می‌کند و برخی از آنها می‌توانند با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه خدمات اینترنتی خود را ارائه دهند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *