سایت زوج یابی درآمریکا برای جذب مخاطب کاربر جعلی می‌ساخت

شماران سیستم – یک وب‌سایت زوج یابی در ایالات‌متحده برای جذب مخاطبین بیشتر به ساخت پروفایل‌های جعلی دست‌زده بود تا با دادن امید واهی به کاربران خود آنها را برای پرداخت حق عضویت سالانه تشویق کنند.

یک وب‌سایت زوج‌یابی در ایالات‌متحده برای جذب مخاطبین بیشتر به ساخت پروفایل‌های جعلی دست‌زده بود تا با دادن امید واهی به کاربران خود آنها را برای پرداخت حق عضویت سالانه تشویق کنند.

به گزارش شماران سیستم، سایت‌های زوج‌یابی به عنوان مراکزی بسیار ناامن برای آشنا شدن برای دیگر افراد به حساب می‌آیند زیرا هیچ نظارتی بر صحت داده های وارد شده در این مراکز نیست.

یک شرکت بزرگ که چندین وب‌سایت زوج یابی را مدیریت می کند نیز با استفاده از همین موضوع به سراغ ساختن تعداد یادی پروفایل جعلی با تصاویری از افراد بسیار زیبا رفته بود و با ارائه درخواست آشنایی توسط این پروفایل‌ها به کاربران خود، آنها را به امید آشنایی با یک فرد زیبا در این وب‌سایت‌ها به پرداخت حق عضویت تهییج می‌کرده است.
این سایت‌ها هزینه سالانه بین ۱۰ تا ۲۰ دلار را از هر کاربر دریافت می کنند ولی با این شرایط، دادگاه فدرال آمریکا ضمن شناسایی این پروفایل‌های جعلی به سراغ شرکتی که مدیریت این سایت‌ها را بر عهده داشته رفته و یک جریمه چند صد میلیون دلاری را برای این شرکت‌ها در نظر گرفتند.

online dating Article 201410291255

ولی نکته مهم اینجاست که این سایت‌ها هنوز بسته نشده‌اند و در کنار آن نیز این جریمه مالی به جیب کاربران بازنخواهد گشت و تنها دولت آمریکا از این نظر با سود روبرو شده است و بازنده اصلی بازهم افرادی بوده اند که به این سایت‌ها اعتماد کرده‌اند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *