سرانجام اپل مجوز استفاده از روش‌های پرداخت سوم شخص در اپ ستور را صادر کرد

شماران سیستم – اپل معمولا در زمینه فعالیت‌های نرم‌افزارهای سوم شخص بسیار سخت‌گیر بوده است ولی سرانجام شاهد انعطاف نشان دادن از سوی این شرکت در یک زمینه خاص بوده‌ایم.

شرکت اپل سرانجام تصمیم گرفت تا در کشور کره جنوبی به کاربران اجازه بدهد تا بتوانند از گزینه‌های پرداخت سوم شخص برای استفاده از بازار نرم‌افزاری اپ استور بهره مند شوند.
pay
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب سایت خبری تحلیلی trustedreviews، اپل معمولا در زمینه فعالیت‌های نرم‌افزارهای سوم شخص بسیار سخت‌گیر بوده است، ولی سرانجام شاهد انعطاف نشان دادن از سوی این شرکت در یک زمینه خاص بوده‌ایم.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت اپل به سیستم‌های سوم شخص پرداخت اجازه خواهد داد تا بتوانند به عنوان روش پرداخت در اپ استور مورد استفاده قرار بگیرند.
البته این موضوع فعلا تنها در کشور کره جنوبی قابل استفاده خواهد بود و به همین دلیل نیز شاید در آینده شاهد عرضه آن برای کشورهای دیگر نیز باشیم.

شایان ذکر است که سرویس پرداخت خود اپل در بازار اپ استور درصد بسیار بالایی هزینه به همراه دارد و 30 درصد هزینه این سرویس برای بسیاری دردسرساز شده است.

pay2
با این حال اپل تصمیم گرفته که مجوز این را صادر نماید، که این موارد سوم شخص با درصدی از این پایین‌تر در اپ استور کار کنند، که بدیهیست این امر مسلما با استقبال مناسبی روبرو خواهد شد.

البته هنوز دقیقا مشخص نیست که هزینه این روش‌های پرداخت دقیقا چقدر از 30 درصد پایین‌تر خواهد بود، ولی در نهایت این امر به نفع کاربران کره‌ای تمام خواهد شد.

اپل در بیانیه مربوط به این موضوع این چنین اعلام کرده است: «اپل احترام بسیار بالایی برای قوانین کره قائل است و یک تاریخچه بسیار نیرومند از همکاری با توسعه‌دهندگان نرم‌افزار مستعد این کشور دارد. کار ما همیشه با هدف امن نگاه داشتن اپ استور و ایجاد یک محیط قابل اعتماد برای کاربران ما جهت دانلود برنامه‌های مورد علاقه‌ آنها پیش رفته است.»

این اقدام البته در جبهه رقیب نیز بدون پاسخ نمانده است و گوگل نیز از سوی دیگر، هزینه‌های توسعه‌دهندگان اپلیکیشن را برای کسانی که از روش‌های پرداخت سوم شخص استفاده می‌کنند، به میزان 4 درصد کاهش داده است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *