سیستم چندوظیفگی جدید اندروید کارایی ندارد و باید تعویض شود

شماران سیستم –  سیستم مالتی تسکینگ (چندوظیفگی) اندروید کارایی لازم و کافی را ندارد و باید به شکلی تغییر کند که کارایی لازم و کافی را داشته باشد.

 

 

از زمانی که گوشی گوگل پیکسل 3 ایکس.ال به بازار عرضه شده است، کاربران زیادی از این گوشی استقبال و از آن استفاده کرده‌اند.
اکثر این کاربران بر این باور هستند که سیستم مالتی تسکینگ (چندوظیفگی) موجود در این گوشی کارایی و اثربخشی لازم و کافی را ندارد و به همین خاطر بهتر است که هر چه سریع‌تر و در زودترین زمان ممکن به همان سیستم گذشته برگردد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از ورج، کارشناسان و متخصصان مختلف تلاش کردند که بتوانند موضوع مورد نظر کاربران را به شکلی عمیق و حرفه‌ای بررسی کنند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که در حال حاضر سیستم اندروید پیکسل 3 بهترین و بیشترین کارایی را دارد ولی یکی از جنبه‌های آن دچار اشکال است و آن اشکال در سیستم مالتی تسکینگ دیده می‌شود.

رویکرد جدید گوگل در زمینه سوئیچ شدن بین اپلیکیشن‌ها تا حدود زیادی شبیه سیستمی است که شرکت اپل روی آیفون ایکس پیاده کرده است.
این سیستم مالتی تسکینگ یا اصطلاحا چندوظیفگی بر پایه سوایپ کردن عمل می‌کند.
این کار به دو صورت سوایپ کردن بالا از پایین صفحه نمایش است که نمای مالتی تسکینگ را نمایش می‌دهد و حالت دوم مربوط به استفاده از نوار جهت است که در پایین صفحه نمایش داده می‌شود.

 

APPLE

 

استفاده شرکت اپل از این قابلیت، بسیار جذاب بود و به سرعت توانست علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کند ولی کپی کردن این قابلیت در سیستم عامل‌های دیگر شاید چندان جالب نباشد. استفاده گوگل از این شیوه باعث شده است که چندین اشکال و تناقض در این سیستم ایجاد شود.
وجود این اشکالات در سیستم جدید به خاطر آن است که رابط کاربری اندروید هنوز به صورت کامل از ورژن‌های قبلی اندروید خالی نشده است و به همین علت در صورت ایجاد تغییرات کاملا جدید ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.
در نسخه‌های پیشین اندروید، کاربران گوشی‌های خانواده‌ی پیکسل (و برخی دیگر از گوشی‌ها) با حرکت از پایین به بالا به فهرست اپلیکیشن‌های نصب‌شده (App Drawer) دست پیدا می‌کردند اما در حال حاضر از این حرکت برای نمایش دادن صفحه‌ی چندوظیفگی استفاده می‌شود.
از سوی دیگر، گوگل تصمیم گرفته تا حرکت دیگری را برای دستیابی به فهرست اپلیکیشن‌ها ایجاد کند.

در پیکسل ۳ایکس.‌ال، برای دستیابی به این صفحه باید مدتی انگشت خود را روی قسمت پایین صفحه نگه دارید و سپس به‌ سمت بالا حرکت دهید. با وجود ابعاد بزرگ پیکسل ۳ایکس.‌ال، این حرکت نه‌تنها غیرطبیعی جلوه می‌کند بلکه از نظر فیزیکی هم آزاردهنده است.

 
 
 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *