فیس‌بوک باهوش مصنوعی محتوای مطالب ر ا تحلیل می‌کند

شماران سیستم – این ابزار می‌تواند تصاویر نامناسب یا مطالب نادر ستی که بعدا باعث شرمندگی کاربران می‌شود را تشخیص دهد و در هنگام انتشار این قبیل مطالب، هشدارهای لازم را به کاربران بدهد.

شرکت فیس‌بوک در حال ساخت نوعی ابزار کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند فعالیت‌های اجتماعی کاربران در این فضای اجتماعی را تحلیل کند و اگر آنها اقدامی انجام دهند که قرار است بعدا پشیمان شوند، از ابتدا به هشدارهای لازم را به آن‌ها بدهد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از فایننشال‌اکسپرس، این ابزار می‌تواند تصاویر نامناسب یا مطالب نادرستی که بعدا باعث شرمندگی کاربران می‌شود را تشخیص دهد و در هنگام انتشار این قبیل مطالب، هشدارهای لازم را به کاربران بدهد.

“یان لی‌کان”(Yann LeCun) مدیر آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی فیس‌بوک(FAIR) و گروهش مطالعات گسترده‌ای روی این ابزار انجام داده‌اند و هم‌اکنون نمونه اولیه آن را عرضه کرده‌اند.

لی‌‌کان در نظر دارد نوعی دستیار دیجیتالی برای فیس‌بوک تولید کند تا به صورت هوشمند تشخیص دهد زمانی که کاربر قصد انتشار تصاویر شرم‌آور و نامناسب را دارد، هشدارهای لازم را به او بدهد.

939232

او اظهار داشت که این دستیار دیجیتالی در صورت تشخیص این قبیل محتوا به کاربر می‌گوید: «این تصاویر به صورت عمومی منتشر می‌شوند. آیا مطمئن هستید که تمایل دارید مدیر شرکت یا اعضای نزدیک خانواده شما چنین عکس‌هایی را مشاهده کنند؟»

ابزار جدید مبتنی بر نوعی فناوری برای تشخیص هوشمندانه تصاویر ساخته می‌شود و از این طریق می‌تواند دریابد که کاربر تا چه اندازه در سلامت جسمی و روحی به‌سر می‌برد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *