فیس‌بوک: تقاضای دریافت اطلاعات کاربران از سوی دولت‌ها افزایش یافته است

شماران سیستم – شبکه اجتماعی فیس‌بوک در آخرین گزارش شفاف‌سازی خود افزایش ۱۳درصدی تقاضای دولت را برجسته ساخت.

شبکه اجتماعی فیس‌بوک در آخرین گزارش شفاف‌سازی خود از افزایش ۱۳درصدی تقاضای دولت‌ها برای افشای اطلاعات کاربران پرده برداشته است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوایرر، کریس‌ ساندربی مشاور معاون عمومی فیس‌بوک پیرامون تقاضای دولتی در این گزارش گفت: «به‌طور کلی، ما همچنان شاهد افزایش جهانی درخواست‌های دولتی برای ارسال اطلاعات کاربری و محدودیت محتوا» به موجب قانون محلی هستیم.»

او ادامه داد: «برای اولین بار، ما نیز سفارشات عدم افشاء را گزارش دادیم. حدود ۶۰ درصد از درخواست‌هایی که ما از مقامات ایالات متحده برای اطلاعات کاربران دریافت می‌کنیم شامل ممنوعیت عدم افشای اطلاعات کاربران بوده است.»
گفتنی است فیس‌بوک در یک دوره ۶ ماهه در انگلستان ۴۱۹۰ درخواست اطلاعات کاربران دریافت کرد که که ۸۲ درصد از آنها را پاسخ داده است.

ساندربی افزود: «همان طور که ما چندین‌بار تاکید کردیم، فیس‌بوک به هیچ دولتی درب پشتی و یا دسترسی مستقیم به اطلاعات مردم را ارائه نمی‌دهد. ما تمام درخواست‌های اطلاعات کاربرانمان را برای کفایت قانونی به‌دقت مورد بررسی قرار دادیم، برایمان مهم نیست که کدام کشور از ما درخواست می‌کند. در صورتی که درخواست موردنظر بیش‌از حد قانونی باشد، ما در‌صورت لزوم ناچار در دادگاه مبارزه خواهیم کرد.»

وی در آخر ادامه داد: «در طول چند سال گذشته، ما به‌طور منظم اطلاعاتی را که در مورد ماهیت دریافت شده بود، منتشر کردیم. ما برای محافظت از اطلاعاتی کسانی که از خدماتمان استفاده می‌کنند در مقابل درخواست‌های دولتی، به شدت مقاومت می‌کنیم.»

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *