قابلیت جدید و آزمایشی گوگل کروم برای ادامه بی دردسر جست‌وجوهای قبلی

شماران سیستم – در حقیقت این قابلیت علاوه بر دکمه بازگشت، کاربری تاریخچه جست‌وجو را هم کمتر از قبل خواهد کرد و به کاربران اجازه می‌دهد به نوعی بتوانند کاری که در گذشته نیمه تمام گذاشته‌اند را تکمیل کنند.

شرکت گوگل قابلیت ویژه‌ای را برای نرم‌افزار مرورگر خود، «کروم» طراحی کرده است که موجب می‌شود تا دیگر نیاز چندانی به استفاده از دکمه Back بر روی مرورگر خود نداشته باشید.
google2

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، در حقیقت این قابلیت علاوه بر دکمه بازگشت، کاربری تاریخچه جست‌وجو را هم کمتر از قبل خواهد کرد و به کاربران  خود اجازه می‌دهد به نوعی بتوانند کاری که در گذشته نیمه‌تمام گذاشته‌اند را تکمیل کنند.

گفتنی است قابلیت یاد شده فعلا در نسخه بتای کروم عرضه شده است، و به کمک آن می‌توانید در تب باز شده جدید، یک بخش تازه را مشاهده کنید که سابقه فعالیت‌های نیمه‌کاره شما را برای شما نمایش می‌دهد.

به این ترتیب می‌توانید به سادگی به سراغ این سوابق رفته و از آنها برای ادامه فرایند کاری  خود استفاده کنید.
حتما به یاد دارید که پیش از این باید با استفاده از تاریخچه جست‌وجو، یا استفاده مکرر از دکمه Back، بر روی مرورگر خود با آزمون و خطا این گزینه‌ها را می‌یافتید.

google1
شایان ذکر است این قابلیت برای نتایج جست‌وجو در موتور جست‌وجوی گوگل نیز در دسترس خواهد بود و به همین دلیل نیز کاربران خواهند توانست تا از این قابلیت برای ادامه دادن جست‌وجوهای قبلی و تسریع فرایند آن استفاده کنند.

این قابلیت‌ها در نسخه بتای اندروید گوگل کروم نیز در دسترس هستند، ولی برای دریافت آن بر روی نسخه اصلی و نهایی باید منتظر بمانید تا نتایج دوره بتا بر روی آن اعمال شده و اشکالات و ایرادهای احتمالی آن کاملا رفع شوند.

البته گوگل هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی این دوره تست بتا به پایان خواهد رسید، و حتی احتمال این موضوع وجود دارد که این قابلیت هیچگاه به نسخه اصلی گوگل کروم انتقال پیدا نکند.
​​​​​​​

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *