قابلیت جدید کروم نسخه بتا برای یافتن فایل‌های آفلاین نرم‌افزارهای وب

شماران سیستم – برخی از نرم‌افزارهای وب می‌توانند برخی از ویدیوها و فایل‌های دیگر را به‌صورت آفلاین در اختیار کاربران بگذارند اما یافتن وب‌سایت‌هایی که چنین دسترسی را به فایل‌های آفلاین می‌دهند بسیار سخت است.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که نسخه جدید مرورگر کروم یافتن فایل‌های با قابلیت دسترسی آفلاین در نرم‌افزارهای وب را بسیار آسان خواهد کرد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، برخی از نرم‌افزارهای وب می‌توانند برخی از ویدیوها و فایل‌های دیگر را به‌صورت آفلاین در اختیار کاربران بگذارند، اما یافتن وب‌سایت‌هایی که چنین دسترسی را به فایل‌های آفلاین می‌دهند بسیار سخت است.
 
 
با این‌ حال، کمپانی گوگل با عرضه نسخه بتا 80 مرورگر کروم فریم‌ورک فهرست بندی محتوای جدیدی را عرضه کرده است که به برنامه‌های وب پیشرو اجازه می‌دهد تا تمام محتوای دارای قابلیت آفلاین خود را در آنجا فهرست بندی کنند.
البته این فریم‌ورک در مرحله آزمایش است، اما انتظار می‌رود که به‌زودی در نسخه پایدار کروم حاضر شود.

chrom

با این‌ حال، کاربران نمی‌توانند برای دانلودهایFTP خود روی مرورگر کروم حساب کنند.
گوگل این روش قدیمی و ناامن انتقال فایل را تا حد بسیار زیادی محدود کرده است و تنها به نمایش لیست‌های دایرکتوری و بارگیری فایل‌ها از طریق اتصالات غیر رمزنگاری بسنده کرده است.
این قابلیت به‌زودی به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال خواهد شد وFTP به‌زودی روی کروم 82 کار نخواهد کرد.
 
این اقدام گوگل برای افزایش امنیت کاربران بسیار مفید است، اما اگر هنوز هم از روشFTP برای انتقال فایل‌های خود استفاده می‌کنید شاید بهتر باشد به سراغ نرم‌افزارهای جایگزین بروید.
همچنین لازم به ذکر است که نسخه بتا 80 مرورگر کروم هم‌اکنون برای سیستم عامل‌های اندروید، کروم، لینوکس، مک و ویندوز در دسترس است و نسخه نهایی آن نیز در طی هفته‌های آینده عرضه خواهد شد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *