مایکروسافت نتایج مهم مسابقات جام جهانی رابه ‌درستی پیش‌بینی کرد

مایکروسافت نتایج مهم مسابقات جام جهانی رابه ‌درستی پیش‌بینی کرد
شماران سیستم – به عنوان مثال، سیستم Cortanaاز مدت‌ها قبل اعلام کرده بود که تیم ملی فوتبال کشور آلمان در جریان بازی با تیم ملی الجزایر با نتیجه 2 بر 1 بازی را به اتمام می‌رساند.

 

سیستم Cortana که دستیار دیجیتالی مایکروسافت محسوب می‌شود و در نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی همراه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد از مدت‌ها قبل پیش‌بینی کرده بود که تیم ملی فوتبال آمریکا در این مرحله از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل نتیجه را به بلژیک واگذار می‌کند.

به گزارش شماران سیستم، مدیران ارشد مایکروسافت ادعا می‌کنند که سیستم Cortana تاکنون نتایج تمام بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ را به درستی پیش‌بینی کرده است و از این مرحله به بعد هم احتمال می‌رود همه پیش‌بینی‌های آن درست باشد.

سیستم پیش‌بینی اتفاقات در Cortana برمبنای الگوریتمی طراحی شده است که در جست‌وجوگر اینترنتی Bing مورد استفاده قرار می‌گیرد و شرکت مایکروسافت به آن اطمینان کامل دارد.

“مارکوس آش”(Marcus Ash) مدیر گروه برنامه‌نویسی Cortana اعلام کرد که این سیستم هوشمند نتایج شش بازی آخر در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ را به درستی پیش‌بینی کرده است.

این سیستم پیش از آغاز بازی‌ها نتایج آن در مورد ۱۶ تیم باقیمانده در جام جهانی برزیل را پیش‌بینی کرده بود و این طور که گفته می‌شود تمام این پیش‌بینی‌ها هم تاکنون درست بوده است.

934212

 

به عنوان مثال، سیستم Cortana از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود که تیم ملی فوتبال کشور آلمان در جریان بازی با تیم ملی الجزایر با نتیجه ۲ بر ۱ بازی را به اتمام می‌رساند.

این سیستم همچنین گفته بود که تیم ملی فوتبال فرانسه ۲ بر ۰ بازی با تیم ملی نیجریه را به پایان می‌رساند که این خبر به عنوان پنجمین پیش‌بینی Cortana درست از آب درآمد.

سیستم Cortana یک قابلیت مهم و کاربردی در ویندوز فون ۸.۱ به عنوان آخرین نسخه از سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت محسوب می‌شود و برای کاربران یک دستیار دیجیتالی به‌حساب می‌آید.

934213
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *