معرفی خودرو جدید ولوو که راننده میتواند در آن چرت بزند

شماران سیستم –  ​​​​​​​سیستم برنامه ریزی شده Level 4ولوو احتمالا با نام «دستیار بزرگراهی» عرضه خواهد شد.

 

 

تا سال 2012، شما ممکن است بتوانید، در حال رانندگی در بزرگراه، پشت فرمانXC90 ولوو به این شکل بنشینید یا حتی بخوابید.
 

به گزارش شماران سیستم به نقل از cnet، در حال حاضر هیچ خودرویی که کاملا خودران باشد در بازار وجود ندارد. هر خودروی دارای یک سیستم نیمه خودران (مانند super cruise کادیلاک یا autopilot تسلا) نیازمند آن هستند که حواس راننده جمع باشد و در لحظه نیاز وارد عمل شود.

ولی تا سال 2021، ولوو امیدوار است که خودرویی را عرضه نماید که به قدری پیشرفته باشد که یک راننده بتواند، در حالی که خودرو خودش رانندگی می کند، پشت فرمان چرتی بزند.

نایب رییس ارشد ولوو، هنریک گرین، در آیین عرضه سدان S60 اعلام کرد که خودروی شاسی بلند نسل بعدی XC90 تکنولوژی خودران سطح 4 را تا سال 2021 عرضه می کند.

هدف این است که این سیستم امکان «خواب سرنشینان» در زمان رانندگی در بزرگراههای مشخص دارای دسترسی محدود را فراهم بیاورد.

 

234

 

انجمن مهندسان خودرو اتوماسیون سطح 4 را به عنوان خودرویی تعریف نموده است که می‌تواند همه عملیات‌های رانندگی در شرایط خاص را بدون نیاز به ورود کاربر انسان در صورت وقوع شرایط اضطراری به انجام برساند.
ولوو مشغول تست خودروهای اینچنینی با تکنولوژی خودران در نقاط مختلف جهان بوده است. از جمله با همکاری شرکت اوبر؛ و حتی این شرکت به دو خانواده سوئدی اجازه استفاده قرضی از نمونه‌های اولیه XC90 خودران را داده است. ولی تاکنون هیچ خودروسازی یک سیستم خودران سطح 4 را در دسترس عموم قرار نداده است.

 
گرین گفت که نام این سیستم خودگردان «دستیار بزرگراهی» خواهد بود و احتمالا یکی از آپشن‌های xc90 خواهد بود که در کنار  S60 در کارخانه جدید ولوو در کارولینیای جنوبی ساخته خواهد شد.
 

تاکنون، حتی سیستم‌های خودگردان سطح 3  (از جمله Traffic Jam Pilot آئودی ) با مقاومتهای قانونی مواجه شده بودند.

 

 

 

 

 
 
 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *