هزار کارمند بلک‌بری از کار برکنار شدند

به‌تازگی شرکت بلک‌بری برای کنترل ساختار مالی خود مجبور به تعدیل نیروهای خود شده و یک‌سوم افراد شاغل در مرکز واترلوی خود را از کار برکنار کرده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، اوضاع بلک‌بری با ورود به بازار اندروید کمی رو به بهبودی است ولی این امر موجب نخواهد شد که بحران رخ داده در این شرکت به این سادگی حل شود.

این شرکت به‌منظور مقابله با چند سال ضرردهی متوالی خود مجبور به کاهش هزینه بوده است و به همین دلیل نیز یکی از منابع اصلی هزینه یعنی نیروهای کاری، قربانی این بحران شده‌اند.

در آخرین نمونه از تعدیل نیرو در شرکت بلک‌بری، دفتر بزرگ این شرکت در منطقه واترلو به‌عنوان جدیدترین قربانی در نظر گرفته شده و تعداد زیادی از کارمندان این مرکز، کار خود را از دست دادند.
شماران سیستم – به‌تازگی شرکت بلک‌بری برای کنترل ساختار مالی خود مجبور به تعدیل نیروهای خود شده و یک ‌سوم افراد شاغل در مرکز واترلوی خود را از کار برکنار کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، یک‌سوم کارمندان فعال در این دفتر که دفتر مرکزی این شرکت محسوب می‌شود، کار خود را از دست داده‌اند که درصد دقیق این آمار برابر با ۳۵درصد از کارمندان است.

به‌این‌ترتیب بیش از یک هزار کارمند بلک‌بری باید دنبال شغل دیگری بگردند. شایان‌ذکر است که در صورت عدم موفقیت این شرکت در بازار همراه‌های اندرویدی ممکن است با تعدیل بخش بیشتری از نیروهای کاری بلک‌بری نیز روبرو شویم.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *