هشدار: به‌روزرسانی جدید مایکروسافت اج رسما یک باج‌افزار است

شماران سیستم – یک متخصص امنیتی به‌تازگی بر روی مبحث بسیار مهمی از امنیت سایبری تاکید کرده است و متوجه شده است که خطر بزرگی کاربران مایکروسافت اج را تهدید می‌‌کند.

به تازگی یک باج‌افزار توسط متخصصان امنیتی کشف شده است که خودش را در قالب یک به‌روزرسانی برای مرورگر مایکروسافت اج مخفی کرده، و بسیاری از کاربران را با مشکلات بزرگی روبرو ساخته است.

افزار2

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب سایت خبری تحلیلی techradar، یک متخصص امنیتی به تازگی بر روی مبحث بسیار مهمی از امنیت سایبری تاکید کرده است و متوجه شده است که خطر بزرگی کاربران مرورگر مایکروسافت اج را در معرض خطر قرار داده است.

مطابق این گزارش و بر اساس اطلاعات منتشر شده، اخیرا یک به‌روزرسانی جعلی برای مرورگر مایکروسافت اج عرضه شده است که منتشر کننده آن اساسا شرکت مایکروسافت نیست، بلکه این بسته، ساخته مهاجمان امنیتی است.

افزار
اعتماد به این به‌روزرسانی موجب می‌شود تا یک باج‌افزار بسیار خطرناک با نام Magniber بر روی دستگاه کاربر نصب شود و به این ترتیب پس از نصب، نه تنها مرورگر کاربر دیگر به‌روزرسانی نخواهد شد، بلکه اطلاعات دستگاه‌ قربانی نیز در اختیار مهاجمان قرار خواهند گرفت و کاربران به طعمه آنان بدل خواهند گشت.

گفتنی است این روش تنها راه نصب شدن این باج‌افزار نیست، بلکه بسیاری از روش‌های مهندسی اجتماعی برای متقاعد کردن کاربران به نصب آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطابق همیشه، از سوی متخصصان امنیتی پیشنهاد شده برای رفع این خطر برای کاربران، افراد همواره اقدام به نصب برنامه‌های رسمی محافظت در برابر باج‌افزار نمایند تا از این خطر رهایی یابند، و صد البته مهم‌تر اینکه بر طبق یک قانون نانوشته، به‌روزرسانی‌ها را تنها از منابع رسمی و مطمئن دریافت کنند.
​​​​​​​

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *