گوگل تغییری عمده در جست‌وجوی موبایل انجام داد

به جای نشان دادن دکمه بعدی (next)، یا بیشتر ببینید (see more) یا لیستی از حروف O در کلمه GOOGLE برای نمایش نتایج بیشتر، از این به بعد از اسکرول بی‌انتها استفاده خواهد شد.

ggle

گوگل یکی از عمده‌ترین تغییراتش را در مسیر ارائه اطلاعات در نتایج جست‌وجوها برای کاربران موبایل انجام داد. بدین ترتیب به جای نشان دادن دکمه بعدی (next)، یا بیشتر ببینید (see more) یا لیستی از حروف O در کلمه GOOGLE برای نمایش نتایج بیشتر، از این به بعد از اسکرول بی‌انتها استفاده خواهد شد. این آینده‌ای است که گوگل به آن «اسکرول کردن پیوسته» می‌گوید.

به گزارش شماران سیستم به نقل ازسایت اسلش‌گیر، نیرو آناند (مدیر محصولات برای بخش جست‌وجوی گوگل) گفت: «اکنون ما با افزودن اسکرولینگ پیوسته برای دستگاههای موبایل، مرور نتایج جست‌وجوها را یکدست‌تر و شهودی‎‌تر می‌کنیم». «اکنون، وقتی شما به پایین صفحه جست‌وجوهای نتایج در گوشیتان می‌رسید، مجموعه نتایج بعدی به طور اتوماتیک با اطلاعات مرتبط نمایش داده خواهد شد».

gogle

در این حالت، وقتی کاربر با استفاده از اسمارتفونش مشغول جست‌وجو با گوگل است، بارگیری نتایج مضاعف بر روی دستگاه به طور اتوماتیک انجام خواهد شد بدون اینکه بلافاصله گزینه‌ای برای اسکرول کردن در صفحات نمایش داده خواهد.
به نظر می‌رسد که این قابلیت هنوز به عنوان حالت پیش‌فرض در مرورگرهای دسکتاپ عرضه نشده است و کاربران در انتهای صفحه اول جست‌جوها باز هم Gooooooogle را می‌بینند.

تازه‌ترین خبرها گویای آن است که این حالت اسکرولینگ جست‌وجو ابتدا در کشورهای انگلیسی‌زبان ظاهر خواهد شد و با دستگاه‌های موبایل در ایالات متحده آغاز می‌شود.
البته گوگل اعلام کرده است که این قابلیت به تدریج ارائه می‌شود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *