گوگل جست‌وجوی فایل‌ها در درایو را آسان‌تر می‌کند

شماران سیستم – اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که دائما از گوگل درایو استفاده می‌کنید احتمالا به این نکته پی برده اید که ابزار جست‌وجوی به کار رفته در این نرم‌افزار به هیچ عنوان جوابگوی نیازهای کاربران نیست.

drive

کمپانی گوگل به منظور سرعت بخشیدن به فرایند جست‌وجوی فایل‌ها در گوگل درایو، به تازگی فیلترهای جدیدی در ابزار جست‌وجوی این سرویس گنجانده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که دائما از گوگل درایو استفاده‌ می‌کنید، احتمالا به این نکته پی برده‌اید که ابزار جست‌جوی به کار رفته در این نرم‌افزار به هیچ عنوان جوابگوی نیازهای کاربران نیست.

ابزار جست‌وجوی گوگل درایو اساسا به نحوی طراحی شده است که به جای هدایت کاربران به سمت فایل مورد نظرشان، وقت آنها را با فهرست بلندبالایی که در نتایج جست‌جو برایشان نشان‌ می‌دهند، هدر‌ می‌دهد و عملا اطلاعات مفیدی نصیبشان نمی‌کند.
با این حال، گوگل با الهام‌گیری از سیستم جست‌وجوی جیمیل امیدوار است که بتواند با معرفی فیلترهای جدید در زیر نوار جست‌وجو بتواند مشکل ایجاد شده را برای کاربرانش حل کند.
googledrive

به این ترتیب کاربران این سرویس پرکاربرد گوگل‌ از این پس می‌توانند با استفاده از فیلترهای جدید جست‌وجو که شامل انتخاب نوع فایل، تاریخ اعمال تغییرات، موقعیت مکانی و… هستند، جست‌وجوی خود را دقیق‌تر انجام دهند، و در کمترین زمان ممکن به فایل مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

البته گفتنی است گوگل درایو در حال حاضر روش هایی برای فیلتر کردن فایل‌ها در اختیار کاربران قرار داده است، اما این کمپانی این ویژگی را در منوی جانبی‌ای قرار داده داشته که کاربران‌ می‌توانند با کلیک روی اولین آیکون سمت راست موجود در نوار جست‌وجو به آن دسترسی داشته باشند. به این ترتیب‌ می‌توان حدس زد که عملا بسیاری از کاربران از این قابلیت بی‌خبر هستند.

البته این ابزار جست‌وجوی جدید در عوض در جلوی روی کاربر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار اسان است.
شما‌ می‌توانید با پر کردن فرم ثبت نام، از این قابلیت در حالت بتا بهره‌مند شوید. با این حال ویژگی یاد شده به زودی برای نسخه پایدار وان درایو نیز عرضه خواهد شد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *