گوگل دوره آموزشی جدید برای توسعه‌دهندگان اندروید راه‌اندازی می‌کند

 

شماران سیستم – گوگل خود را یکی از شرکت‌هایی لحاظ می‌کند که فارغ‌التحصیلان برنامه گواهی‌دهیش را استخدام می‌کنند.

android222

شرکت گوگل ثبت‌نام تازه‌ترین برنامه‌های گواهینامه شغلی خود را آغاز کرده و ابزارها و منابع جدیدی را برای کارجویان اعلام کرده است.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از اسلش‌گیر، سوندار پیچای مدیرعامل گوگل در یک پست بلاگ این شرکت اعلام کرد که این دوره‌های اعطای گواهینامه، بخشی از تلاش‌های این شرکت به منظور کمک به مهارت‌افزایی کارجویان برای مشاغل پراشتغال در حوزه فناوری دیجیتال است.
 
در حال حاضر امکان ثبت‌نام برای جدیدترین دوره‌های آموزشی گوگل در حوزه‌های تحلیل داده‌ها، مدیریت پروژه، و طراحی تجربه کاربری (UX) فراهم شده است.
گوگل همچنین در حال معرفی یک دوره گواهینامه دستیار توسعه‌دهنده اندروید است که هدف آن، آماده‌سازی دانش‌آموزان برای ورود به مشاغل سطح ورودی در توسعه اندروید است.
 
پیچای اینگونه توضیح داد: «با توجه به اینکه کسب و کارها به طرز فزاینده‌ای در حال رو آوردن به شیوه‌های دیجیتالی کار کردن هستند، برآوردها نشان می‌دهد که 50% از کل نیروی کار تا سال 2025 نیاز به کسب مهارت مجدد خواهند داشت.»

android223


شرکت گوگل همچنین کنسرسیوم کارفرمایانی که فارغ‌التحصیلان برنامه گواهی‌دهی را به شرکت‌هایی که مشاغل نیازمند نیروی کار دارند بسط داده است.
این کنسرسیوم اکنون دربرگیرنده بیش از 130 شرکت می‌شود که جدیدترین‌های این لیست Anthem، ورایزون، Bayer، Deloitte، SAP و Better.com هستند.
گوگل خود را یکی از شرکت‌هایی لحاظ می‌کند که فارغ‌التحصیلان برنامه گواهی‌دهیش را استخدام می‌کنند؛ شرکت‌هایی همچون والمارت، Accenture و پاندورا نیز چنین برنامه‌هایی دارند.
 
در این میان، گوگل اعلام کرد که قصد دارد 100 هزار بورسیه را برای برنامه گواهینامه‌های شغلیش ارائه کند که از طریق سازمان‌های غیرانتفاعی، هیئت مدیره‌های توسعه نیروی کار، و دیگر سازمان‌های جامعه‌محور توزیع خواهد شد.
این شرکت مدعیست که به 6 میلیون آمریکایی برای آموزش دیدن در زمینه مهارت‌های دیجیتالی کمک کرده، و حدود 170 هزار آمریکایی از زمان راه‌اندازی برنامه Grow with Google در سال 2017 به شغل جدیدی دست یافته‌اند.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *