یکسان شدن هزینه خدمات رومینگ در اروپا

شماران سیستم – هزینه رومینگ در اروپا به‌ازای هر دقیقه تماس صوتی 0.032 یورو، به‌ازای هر پیامک 0.01 یورو و به‌ازای هر گیگابایت حجم اینترنت 7.70 یورو خواهد بود.

کمیسیون اروپا (EC) اعلام کرده است که هزینه‌های مرتبط با خدمات رومینگ در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه ژوئن از سال جاری میلادی به طور کامل حذف می‌شود.
گفتنی است این اتفاق پس از پیشنهاد قیمت واحد برای خدمات رومینگ و کسب تایید نهایی از سوی پارلمان اروپا به اجرا می‌رسد.

16

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوئیرر، قیمت واحد برای خدمات رومینگ در اروپا که شورای مرکزی اتحادیه اروپا، پارلمان اروپا و کمیسیون اروپا آن را در ماه فوریه بررسی کردند، روز گذشته به تصویب نهایی رسید.

رومینگ، در واقع به انتقال و جابجایی کاربران اپراتورهای کشورهای مختلف مربوط است،‌ که مطابق توافق بین کشورها و اپراتورها، این جابجایی مستلزم هزینه خواهد بود.

بر اساس قانون تصویب شده تمامی افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر می‌کنند از ژوئن امسال به بعد هزینه یکسان را برای خدمات رومینگ می‌پردازند.

با هماهنگی‌های صورت گرفته هزینه خدمات رومینگ در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به‌ازای هر دقیقه تماس صوتی ۰.۰۳۲ یورو، به‌ازای هر پیامک ۰.۰۱ یورو و به‌ازای هر گیگابایت حجم اینترنت ۷.۷۰ یورو خواهد بود.
همچنین مقرر شده است که از سال ۲۰۲۲ میلادی به بعد هزینه استفاده از هر گیگابایت اینترنت مبتنی بر خدمات رومینگ در این منطقه به ۲.۵۰ یورو کاهش یابد.

«اندروس آنسیپ» مدیر خدمات دیجیتالی کمیسیون اروپا در این خصوص گفت: «پس از گذشت تقریبا ده سال اتحادیه اروپا هم‌اکنون به هزینه‌های متفاوت خدمات رومینگ پایان می‌دهد تا مسافران در کشورهای مختلف یک هزینه مشابه را پرداخت کنند.»

هزینه‌های گزاف برای خدمات رومینگ از جمله مشکلاتی بود که مسافران اتحادیه اروپا همواره با آن مواجه بودند و هم‌اکنون که این هزینه‌ها یکسان سازی شده است، کاربران می‌توانند آزادانه‌تر از خدمات موبایلی مورد نیاز خود استفاده کنند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *