آسان‌تر شدن نصب نرم‌افزار از استورهای سوم شخص در اندروید 12

شماران سیستم –  گوگل در این ‌باره مدعی شده است که در پاسخ به بازخورد توسعه‌دهندگان، تغییراتی را در نسخه جدید سیستم ‌عامل اندروید ایجاد می‌کند که در آینده اطلاعات بیشتری در این رابطه عرضه خواهد کرد.

گوگل به‌تازگی اعلام کرد که تغییرات اعمال شده در اندروید 12 نصب نرم‌افزارها از طریق استورهای سوم شخص را برای کاربران آسان‌تر خواهد کرد.

 به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گوگل اعلام کرده است که نصب نرم‌افزارهای اندرویدی از طریق استورهای سوم شخص در اندروید 12 آسان‌تر خواهد شد. گوگل در این ‌باره مدعی شده است که در پاسخ به بازخورد توسعه‌دهندگان تغییراتی را در نسخه جدید سیستم ‌عامل اندروید ایجاد خواهد کرد که در آینده اطلاعات بیشتری در این رابطه عرضه خواهد کرد.

 

گوگل همچنین مواضع خود در رابطه با خریدهای درون برنامه‌ای را نیز کاملا روشن کرد. این کمپانی اعلام کرد که تمامی توسعه‌دهندگانی که کالاهای دیجیتال را از طریق نرم‌افزار خود به فروش می‌رسانند، می‌بایست در آینده پرداخت‌ها را از طریق سیستم  صورت‌حساب پلی استور انجام دهند. توسعه‌دهندگان برای تطبیق نرم‌افزار خود با این سیاست جدید پرداخت پول گوگل تا 90 سپتامبر سال 2021 فرصت دارند. این غول فناوری همچنین در ادامه اعلام کرده است که این سیاست تنها حداکثر روی سه درصد از نرم‌افزارهای پلی استور تأثیر خواهد گذاشت و تقریباً 97 درصد از آن سه درصد هم‌اکنون برای انجام پرداخت‌های درون برنامه‌ای از سیستم صورت‌حساب گوگل استفاده می‌کنند.

 android12

با این ‌حال، آن ‌یک درصد نیز کمپانی‌های بزرگی نظیر نت فلیکس و اسپاتیفای هستند. این کمپانی‌ها در حال حاضر این پیش‌نیاز را دور زده‌اند و مشتریان خود را تشویق می‌کنند که پرداخت‌ها را تنها از طریق اشتراک‌هایشان پرداخت کنند. این تغییر سیاست موجب می‌شود که این کمپانی‌ها پورسانت 30 درصدی گوگل از پرداخت‌های درون برنامه‌ای را پرداخت کنند. شفاف‌سازی سیاست‌های گوگل در رابطه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای در پاسخ به حذف اخیر نرم‌افزار فورتنایت از پلی استور می‌آید. کمپانی مادر فورت نایت یعنی اپیک گیمز با افزودن سیستم صورت‌حساب اختصاصی به نرم‌افزارهای اندروید و iOS فورتنایت به گیمرها اجازه می‌داد که به همگام انجام پرداخت‌های درون برنامه‌ای اپ استور و گوگل پلی را دور بزنند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

هجده − 7 =