با استفاده از نرم افزار های شماران، ارایه اظهارنامه مالیاتی آسان می شود

با استفاده از نرم افزار های شماران، ارایه اظهارنامه مالیاتی و سایر گزارشات الزامی وزارت امور اقتصادی و دارایی سازمان امور مالیاتی آسان می شود.

گروه شرکت های شماران سیستم در راستای طراحی و اجرای نظام های پیشرفته مالی و مدیریت اقدام به ارایه مکانیزه فایل اظهارنامه مالیاتی و سایر گزارشات اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی نموده است. ارسال اظهارنامه مالیاتی وظیفه ای قانونی برای تمام اشخاص حقیقی و حقوقی است که باید مالیات مستقیم یا غیر مستقیم خود را پرداخت کنند. یکی از مهم ترین انواع مالیات مستقیم، مالیات بر درآمد است . اظهارنامه مالیاتی عملکرد دفترچه ای است که کارنامه عملکرد مالی شخص حقیقی یا حقوقی مشمول پرداخت مالیات را مشخص می کند و در آن، رویدادهای مالی به ترتیب وقوع، مستند بر مدارک و ادله قانونی، درج شده است. اکنون با ارائه این امکان که منطبق با آخرین ورژن ارایه شده سازمان امور مالیاتی آماده و قابلیت فراخوان و ارسال آن به سایت سازمان امور مالیاتی را دارد، شماران توانسته به نیاز کاربران پاسخ مناسب دهد.

نرم افزارهای شماران سیستم مورد تائید سازمان امور مالیاتی بوده و اکنون در مجموعه نرم افزارهای فوق امکان محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در خرید و فروش و همچنین ارائه گزارشات فصلی طبق ماده ۱۶۹ قانون های مالیات های مستقیم ( مالیات بر ارزش افزوده) وجود دارد. به منظور ارائه و تسلیم اطلاعات مالیات بر درآمد حقوق و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان ارائه خروجی، لیست مالیات حقوق و تهیه فایل،های پرداخت مالیات، مطابق با سیستم مکانیزه مالیات بر درآمد سازمان امور مالیاتی طراحی وتعبیه شده است.

41

61

72

در سال جاری به منظور تسهیل در روند ارایه گزارشات علاوه بر امکانات فوق شرکت شماران سیستم اقدام به ارایه گزارش مکانیزه اظهارنامه مالیاتی نموده است .

این فرمت کاملاً منطبق با جداول استاندارد طراحی شده است و اطلاعات صورت،های مالی. ترازنامه. صورت عملکردبا مشخصات شرکت در نرم، افزار یکپارچه شماران ثبت می، شود در جداول اظهارنامه اطلاعات فراخوانی و به، صورت مکانیزه تکمیل می، شود. این امکان از دوباره، کاری و بروز خطا جلوگیری می، کند و تنها اقدامی که کاربر باید در مورد اظهارنامه انجام دهد این است که از صحت اطلاعات و ماهیت حساب،ها اطمینان حاصل کند ، سپس با فشردن یک کلید فایل آماده و قابل ارسال به سامانه می باشد .

مهلت ارسال     نوع اظهارنامه

مرداد 1399 اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل

شهریور 1399 اظهارنامه مالیاتی اشخاص جقوقی

شهریور 1399 اظهارنامه مالیاتی اجاره املاک

شهریور 1399 اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده بهار 99

بر اساس گزارش های واصله سازمان امور مالیاتی اعلام نموده رسیدگی به اظهارنامه های مالیاتی مربوط به عملکرد سال 1397 و 1398 نیز به مدت دو ماه تمدید خواهد شد، همچنین مهلت تعیین شده در قوانین و مقررات ناظر بر تشکیل مجمع عمومی شرکت های سهامی عام که تا پایان تیرماه 1399 باید مجامع خود را برگزار نمایند نیز به مدت 2 ماه تمدید می شود ۲۰۰ تمدید تسلیم اظهارنامه عملکرد ۹۸ و ارزش /۹۹/ تصویر بخشنامه ۲۴

افزوده بهار ۹۹

tarazname

mojodi

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *