شماران سیستم برگزیده ششمین جشنواره ملی فاوا

ششمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) در آستانه روز جهانی ارتباطات و معرفی منتخب این جشنواره با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار شد.
این جشنواره در سه محور اصلی به ارزیابی فعالین حوزه فناوری اطلاعات و شرکت‌های دانش بینان پرداخت که این سه حوزه عبارتند از، توسعه کسب و کارهای نوآورانه، صادرات محصولات دانش بنیان و محصولات نوآورانه و پژوهشهای منتهی به فناوری. علاوه بر این بستر انتقال دیتا و شبکه NIX ملی همراه با پورتال جامع دولت نیز رونمائی گردید. در این جشنواره شرکت شماران سیستم به واسطه تحقیقات و سرمایه گذاری‌های انجام گرفته در سال‌‍‌‌‌های گذشته در جهت تولید و صادرات محصولات دانش بنیان به عنوان شرکت برگزیده در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان فناوری اطلاعات انتخاب گردید. در حاشیه این مراسم آقای پویا الیشائی مدیریت عامل شماران سیستم ضمن بیان تلاش‌های مجموعه هولدینگ شماران در راستای تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری، تولید محصولات جامع منطبق بر استانداردهای بین المللی، بر ضرورت توجه دولت به بخش خصوصی علی الخصوص شرکتهای دانش بنیان بومی که در راستای تولید فناوری و اشتغال‌زائی فعالیت می‌نمایند، تاکید نمودند. در پایان این مراسم ضمن معرفی برگزیدگان حوزه های مختلف جشنواره ، لوح تقدیر و تندیس جشنواره به شرکتهای اول تا سوم هر حوزه اهدا گردید.
به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ دبیرخانه جشنواره ملی فاوا با اعلام اسامی منتخب جشنواره به کار خود پایان داد. همچنین شعار «از دانش تا کسب و کارهای دانش بنیان، الگوهای موفق» به عنوان شعار ششمین جشنواره ملی فاوا و توسعه کسب و کارهای نوآورانه،‌ صادرات محصولات دانش بنیان، محصولات نوآورانه و پژوهش های منتهی به فناوری به عنوان محورهای این جشنواره بود.
در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار شد، در پایان از افراد منتخب و برگزیده این جشنواره تقدیر به عمل آمد.
اسامی برگزیدگان ششمین دوره جشنواره فاوا به شرح زیر است:
درمحور توسعه کسب و کارهای نوآورانه در زیر محور مدیریت نوآورانه در تولید محصول
مقام اول، شرکت نیان الکترونیک
مقام دوم، شرکت صنایع ارتباطی آوا
شایسته تقدیر، شرکت پیام افزار پیک آسا
در محور توسعه کسب و کارهای نوآورانه در زیر محور مدیریت نوآورانه در تولید خدمات
مقام سوم، شرکت ایران سولار
در محور صادارت محصولات دانش بنیان در زیر محور ورود به بازار بین المللی
مقام اول، شرکت جهان الکترونیک
شایسته تقدیر، شرکت کادوس
در محور صادرات محصولات دانش بنیان در زیر محور دانش راهبرد ورود به بازار
مقام دوم، شرکت اشتادپارس
مقام سوم، شرکت شماران سیستم
در محور پژوهش های منتهی به فناوری در زیر محور پژوهش های منتهی به محصول یا خدمت
مقام اول، شرکت داده پردازی دوران
مقام دوم، شرکت فناوری موج خاور
مقام سوم، شرکت پرتوتماس نوین
گفتنی است جوایز این دوره به ترتیب مقام اول 10، مقام دوم 6، مقام سوم 4 و شایسته تقدیر یک سکه بهار آزادی به همراه یک لوح تقدیر دریافت کردند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *