صعود به قله سبلان

  مطابق رسم هر ساله، تیم کوهنوردی گروه شرکت­های شماران در روز 28 مرداد 98عازم شهر اردبیل شد. در ساعت 15 روز چهارشنبه با همراهی گروه دیگری از کوهنوردان عزیمت به شابیل و سپس پناهگاه سبلان را آغاز کردند. گروه 15 نفره در ساعت 04:30 دقیقه بامداد روز پنج شنبه 29 مرداد صعود خود به سمت قله سبلان را شروع کرد. کوهنوردان طول مسیر را با انرژی مثبت و با گامهایی استوار در نوردیدند و درساعت 09:15 دقیقه صبح به سنگ محراب رسیده و با گرفتن عکس های خاطره انگیز به سمت قله حرکت کردند. 15 دقیقه بعد کل گروه 15 نفره به صورت هماهنگ و دست در دست یکدیگر به قله رسیده بودند.

اعضای گروه با ثبت تصاویر بی نظیر در کنار دریاچه قله سبلان یک ساعت در قله ماندند و سپس به سمت پناهگاه و شابیل به راه افتادند.

گروه کوهنودی شماران سال گذشته نیز درهمین ایام موفق به صعود به قله سبلان شده بود. رسم صعود به قله سبلان از سالهای پیش شروع شده و بالغ بر 6 بار این گروه با پرچم های افراشته بر فراز قله ایستاده است. لازم به ذکر است در در همین ماه نیز تیم کوهنوردی شماران موفق به صعود به قلل توچال و دماوند شده بود. گروه کوهنوردی و طبیعت گردی شماران برنامه های منظمی برای حضور کارکنان در دل طبیعت و کوهساران تدارک دیده است که صعود فصلی به قلل مختلف یکی از برنامه های آن است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *