صعودی هماهنگ بر بلندای توچال

طبق رسوم سالانه گروه شرکت های شماران، در خصوص کوهنوردی در  قله های داخلی و خارجی، بر اساس  برنامه ریزی های ابتدای سال 98 ،صعود به قله توچال در دستور کار قرار گرفت . این صعود در گروه صعود های عمومی شرکت قرار داشت و با برنامه ریزی های انجام شده، استفاده از این برنامه برای تمامی کارکنان میسر گردید.

با هماهنگی های دقیق در واحد منابع انسانی شماران،  چهار  مسیر متفاوت برای کوهنوردی، با توجه به تواناییهای افراد مشخص شد که در روز جمعه  مورخ 28/4/98  صعود به قله انجام شد .

مسیر اول: آغاز  کوه نوردی از مسیر دربند، شیر پلا و صعود به قله توچال

مسیر دوم :آغاز کوهنوردی از پارک جمشیدیه، کلک چال، قله پیازچال و صعود به قله توچال

مسیر سوم:آغاز کوهنوردی از ایستگاه یک ولنجک، ایستگاه پنج و صعود به قله توچال

مسیر چهارم :استفاده از تله کابین و صعود به قله توچال

برنامه های  ورزشی  و تفریحی  شماران برای بالا بردن روحیه کارکنان و تاکید بر کار تیمی و استقامت و صبوری تنظیم شده است. در روز قبل ازصعود جلسه توجیحی برای نفرات صعود اولی توسط آقای  مهندس فرهاد الیشایی وخانم دکتر فرحناز مرادی انجام شد.

در این جلسه در خصوص نحوه کوه پیمایی، استفاده از مواد غذایی و آشامیدنی ، ایستگاه های استراحت و لذت صعود بر فراز قله توضیحات کامل ارائه شد.

طبق مسیر های اعلامی، کارکنان در چهار تیم متفاوت و نسبت به آمادگی جسمانی تقسیم بندی شده،  و بر اساس برنامه ریزی و زمانبندی در روز پنجشنبه و جمعه صعود خود را آغاز کردند. این صعود باموفقیت و شادابی  به انتها رسید و کارکنان در قله توچال دقیقا در ساعت مشخص شده به یکدیگر پیوستند.

نکته بسیار مهم در این برنامه همگامی مدیران ارشد شماران با پرسنل در یک محیط کاملا دوستانه و صمیمی بود که باعث بالاتر رفتن روحیه مثبت سازمانی و رضایتمندی بیشتر  در بین تمامی پرسنل است.

((توچال نام قلّه‌ای در شمال استان تهرانبه بلندای ۳٬۹۶۲متر از سطح دریاست که بخشی از دامنهٔرشته‌کوه‌های البرز می‌باشد. دامنهٔ جنوبی توچال در مجاورت شهر تهرانو قلّهٔآن نیز مشرف به این شهر است. این قلّه در جنوب منطقهٔ کوهستانی البرز مرکزی و بر روی خط‌الرأس شرقی – غربی واقع شده که از سمت شرق به قلّه‌های لزون غربی، لزون شرقی (پیازچال)، بند لارکرور، سیاهبند، شهربانو کُشَک، چنبره‌بند و دارآباد، و از جانب غرب نیز به قلّه‌های هومند توچال، هومند شاه نشین، شاه‌نشین، سی‌وسه چم، بازارک، نودشتک، لوارک، سه‌سنگ، منار و روستای مورود واقع در ۳۵کیلومتری جادهٔچالوس در مطقهٔپل‌خوابمنتهی می‌شود.[۱]

مشهورترین و پُررفت‌وآمدترین پناهگاه‌ها و جان‌پناه‌های توچال از شرق به غرب، به‌ترتیب عبارتند از: دارآباد (مونگچال)، کلک‌چال، شروین، شیرپلا، جان‌پناه قلهٔ توچال (اردلان)، امیری، هتل اوسون، ایستگاه پنجم تله کابین، جان‌پناه اسپیدکمرو پلنگ‌چالکه همگی آن‌ها مشرف به تهران هستند. توچال در تقسیمات کشوری جزء استان تهرانو شمال شهر تهران به‌عنوان بلندترین ارتفاع نزدیک به تهران است. (ویکی پدیا)))

پیش از این تیم کوه نوردی شماران سیستم صعود به  قله سبلان در استان اردبیل را در یک برنامه دو روزه انجام داده بود و در برنامه آتی شرکت ،صعود به قله دماوند، بیس کمپ اورست و قله کالاپاتار در سال جاری  در دستور کار قرار دارد.

تجارب موفق در مدیریت منابع انسانی، گواه بر این دارد که همکاری های اجتماعی و ورزشی گامی موثر در خصوص رسیدن به اهداف سازمانی است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *